سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی چهارشنبه - 1394/1/12        2015/4/1 - Wednesday
Skip Navigation Links
صفحه اصلی
آموزشExpand آموزش
اخبار
اطلاعیه ها
دانلود
تماسExpand تماس
معرفی آموزشکده
admin
Skip Navigation Links
سیستم جدید ناد
انجمن ادبی
انجمن علمی کامپیوتر93
کمیته پژوهشی
مرکز دانلود
افتخارات
گالری تصاویر
حوزه مقاومت بسیجExpand حوزه مقاومت بسیج
قلم دانشجو
نشریه علمی فرهنگی
مدیر سیستم
سیستم نماد- آموزش و تغذیه
****8888برگزاری مراسم عزاداری توسط دانشجویان آموزشکده

برگزاری مراسم زیارت عاشورا در آموزشکده

مراسم اعتراض به هتک حرمت پیامبر
ضمن احترام به ساحت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها-.فرا رسیدن بهار 1394  و نوروز باستانی مبارک

 

حرکت حضرت زهرا(س) در نظام فکری - سیاسی شیعه چه تاثیری داشته و چه جایگاهی دارد؟

بعد از پیامبر نجات بشریت با حرکت انقلابی حضرت امیر(ع) و حضرت فاطمه(س) ادامه یافت فلذا ترویج و تبیین و کشف اسرار قیام علی(ع) و فاطمه(س) کاری بس بزرگ است. شیعه لازم است فرهنگ علوی را برای مردان و فرهنگ فاطمی را برای زنان معرفی و همه را به سمت و سوی فرهنگ سیاسی و فرهنگ اخلاقی و اعتقادی آن دو بزرگوار دعوت کند.

 برای ترویج و اشاعه فرهنگ فاطمی و علوی باید هزینه کرد. حقیقت قیام حضرت امیر(ع) و حضرت فاطمه(س) فرهنگی و سیاسی بود فلذا می بینید تاریخ گواهی می دهد که آنها اول سعی کردند جایگاه اجتماعی و اعتقادی حضرت امیر را تضعیف کنند و نقش بانوی بزرگ اسلام را از جایگاه سیاست و فرهنگ حاکمیت اسلامی حذف کنند و مردم را به آنان بدبین کنند تا جایی که عده کثیری از مسلمانان آن دوره، حضرت امیر را اخلالگر در نظم حکومت تلقی کردند و خانه نشینی را بر او تحمیل کردند و او برای حفظ اسلام تازه گسترش یافته استخوان در گلو و خار در چشم سال ها صبر کرد.

 اگر بپرسید در این قیام فرهنگی و سیاسی علی(ع) و فاطمه(س) کجا و چه وقت بر دشمن پیروز شدند خواهیم گفت از لیلۀ الدفن صدیقه کبری (س) حضرت فاطمه با وصیت انقلابی و سیاسی اش این که فرمود مرا شب غسل بده و شبانه کفن و دفن کن و قبر مرا مخفی کن تا کسی نشناسد. برای همه جامعه اسلامی تاکنون ایجاد سوال شده است که چرا یگانه دختر پیامبر اسلام قبرش مخفی است؟ از چه کسی شکایت و اعتراض داشته؟ به چه علت قبر او باید مخفی بماند؟

 بنابراین بالاترین حرکت سیاسی قبر مخفی حضرت زهراست و فاطمه(س) زمانی به پیروزی رسید که مخفیانه دفن شدند. به دلیل این راز است که از آن روز تا به حال خیلی به شیعه گرویدندو فاطمی و علوی شدند. این مساله آن قدر مهم است که مقام معظم رهبری همه ساله در دیدار با مداحان در روز ولادت حضرت فاطمه(س) شعرا و مداحان را به اشاعه فرهنگ فاطمی دعوت می نمایند.

 

اشعار و مدیحه سرایی ها در ایام فاطمیه چه مولفه هایی از زندگی حضرت زهرا(س) را باید بازگو کند؟

 حضرت صادق(ع) فرموده اند بگویید مادر ما را کشتند که شهادت حضرت زهرا(س) را همگان بدانند یعنی همه مسلمانان پیگیری کنند چرا کشتند؟ تا ولایت باقی بماند و آنقدر بازگو کنند که تاریخ تکرار نشود و مبادادوباره مردم از روی جهالت ولی خدا و رهبر خود رانشناسند که این خاک ها را  به سر اسلام کردند و تفرقه افتادن را تکرار نکنند و نفاق و تفرقه نیاندازند.

ما خردسال بودیم مداح پیری بود که همه نوحه هایش حماسی بود و با آنها سینه می زدیم:

علی خانه نشین شد غیرت به جا بماند

زهرا فدای دین شد عفت به جا بماند

ببینید مضمون ابیات که با آن سینه می زدیم طوری بود که هنوز یادمان است که علی(ع) برای چه خانه نشین شدو زهرا(س) برای چه فدای دین شد؟

 متاسفانه اکثر شعرهایی که می گوید قربانت گردم، فدایت شوم و زبان حال گوینده است و مدح ممدوح و بیان مصائب نیست. این بیان علت مصائبی است که مردم را آگاه می کند. در این باره کتاب ها باید نوشت و در این مقوله نمی گنجد.

 با توجه به تقارن ایام نوروز و ایام فاطمیه مردم و هیاتی ها را به چه رفتاری توصیه می کنید؟

 حضرت زهرا(س) مادر ملکوتی و تربیتی این امت است. هر کس خود را از امت اسلام و تشیع می داند وظیفه دارد در این ایام نوروز احترام حضرت زهرا(س) را حفظ کند و برای دیگران تبیین کند که ما مقدساتی داریم که در راس همه امور و زندگی ماست.

همه ما تلاش می کنیم پول و رفاه به دست آوریم و همین پول و رفاه و حتی جان خود را وقتی که در میدان عقیده و دین جهاد می کنیم در طبق اخلاص می گذاریم و حاضریم همه را فدا کنیم. پس ارزش هایی داریم که تا پای جان باید حفظ شود. فاطمیه یعنی حفظ فرهنگ علوی و فاطمی.

 بی احترامی به ارزشها و عقاید و باورهای دینی و مذهبی عقوبت هایی در دنیا و آخرت دارد و آنهایی که می دانند فاطمیه یعنی چه ؟ امسال طوری احترام می کنند که برای دیگران الگو باشند و برای دشمنان درسی باشد که این مردم عقایدشان را فراموش نمی کنند.

  اطلاعیه ثبت نام ترم دوم بهمن 93               ************************     به روز رسانی  93/12/10

*
  

تبریک

موفقیت ؛ مجموعه ای از تلاش های کوچک روزانه است ...

ضمن عرض تبریک به دانشجوی فعال و خوش ذوق آموزشکده  سرکار خانم فاطمه(ناهید) افضلی  ورودی 1391 نرم افزار کامپیوتر  و فارغ التحصیل با رتبه اول کاردانی و عضو انجمن ادبی این آموزشکده  که به تازگی مجموعه اشعار خود را با عنوان  (باز باران) به چاپ رسانیده اند . موفقیت  روز افزون ایشان را  در همه عرصه های زندگی از خداوند منان آرزو داریم---- 

 انجمن ادبی


... بیا جناق ببندیم

بیا به هم قول دهیم

به یاد بیاوریم

نکند روزی برسد

که به ناچار بگویمت

یادم تو را فراموش ...


آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

 

 
Skip Navigation Links
دانشگاه آزاد اسلامی اقلید
مرکز آموزش عالی اقلید
دانشگاه پیام نور اقلید
مرکز تربیت معلم شهید بهشتی اقلید       لینک های مهم
شورای اسلامی شهر اقلید
سازمان سنجش
وزارت علوم تحقیقات و فناوری
دانشگاه فنی و حرفه ای
کتابخانه ملی
کتابخانه مجازی
designed by Heidar Gholi Heidari  : طراحی توسط: حیدر قلی حیدری